"Firma z Jakością"

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach
10 maja 2014 roku odbyła się XXI WIELKA GALA organizowana przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Jest to największa uroczystość organizowana przez katowicką Izbę.

Tradycyjnie, w doskonałej oprawie, z udziałem wielu znakomitych gości, w Sali Akademii Muzycznej w Katowicach, obserwowaliśmy uroczystość wręczenia statuetek najlepszym przedsiębiorcom w regionie. Konkurs, w dwudziestu do tej pory przeprowadzonych edycjach, dał szansę do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć, twórczego współzawodnictwa i wzajemnej wymiany doświadczeń ponad 300 firmom, laureatom tych nagród.

W tym roku, oprócz zaszczytnego tytułu Rzemieślnika Roku wręczono statuetki „Firma z Jakością”, „Firma z Przyszłością”, "Wiarygodny Lider Biznesu" oraz statuetki specjalne. Z ramienia Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu do tytułu "Firmy z Jakością" zarekomendowano Firmę "STALTECH" z Raciborza. Firmę "STALTECH" założył Janusz Lewandowski w 1995r. Utworzył dla siebie jedno stanowisko pracy w niewielkim wynajmowanym lokalu.Osobiście produkował drobne detale, które eksportował do zagranicznego odbiorcy.Po kilku latach załoga liczyła już ponad 20 osób a dotychczasowy mały lokal zamieniono na halę produkcyjną o pow. ok 700 mkw. w 2003r firma przeniesiona została do zakupionej nowej siedziby, która stała się dużym zakładem produkcyjnym.Podstawą działalności firmy jest produkcja konstrukcji i elementów metalowych o różnym przeznaczeniu.Firma specjalizuje się głównie w obróbce stali nierdzewnej. Aktualnie jedną z ważniejszych gałęzi produkcji stanowią elementy konstrukcyjne mebli ze stali nierdzewnej, które trafiają do dużych odbiorców w kraju i za granicą."STALTECH" współpracuje z wieloma firmami oraz klientami indywidualnymi.Bardzo ważną rolę odgrywają również inwestycje realizowane na lokalnym rynku. Do największych można zaliczyć wykonawstwo balustrad i poręczy w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu oraz w hali sportowej "ARENA" Rafako. Jest to przykład firmy, która na przestrzeni prawie dwudziestu lat dzięki wytrwałej pracy, fachowości i uczciwości oraz pielęgnowaniu tych wartości rozwinęła się z małej jednoosobowej firmy w prężną firmę potrafiącą zrealizować najbardziej wymagające zamówienia. Pan Janusz Lewandowski cieszy się nieskazitelną opinią jako właściciel firmy i pracodawca.

Laureaci Konkursu to wyjątkowe firmy, stanowiące gospodarczą wizytówkę nie tylko naszego województwa ale także kraju, będące świadectwem, iż dysponujemy znacznym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi. W Gali wzięły udział osobistości z życia politycznego, gospodarczego i społecznego kraju i regionu.